İhtiyaç Kredisi Hesaplama Aracı Nedir ?

Hakkımızda

İhtiyaç Kredisi hesaplama aracı, uzun ve vakit alan matematiksel işlemler ile uğraşmadan hızlı ve pratik bir şekilde hesaplama yapmanızı sağlayan kullanışlı bir araçtır.


İhtiyaç Kredisi Hesaplama Aracı

Hesaplamalar artık çok kolay
Zaman zaman ihtiyaçlarımızı karşılayabilmek için biraz desteğe ihtiyaç duyuyoruz. Yakınlarımızdan gerekli destek alınamadığı zamanlarda, bankaların sağlamış olduğu çeşitli kampanyalar ile ihtiyaç kredileri insanların imdadına koşuyor. İhtiyaç kredisi almak için 4 neden sıralayabiliriz.

İşte İhtiyaç Kredisi Almak İçin 4 Sebep;

Borçlarınızı Birleştirmek

Ay sonu geldiği zaman maaşınızı birbirinden farklı bankalara ayırıp borçları ödemek genellikle zor bir iştir. Bankalara olan kredi kartı, kredili mevduat hesabı yada ihtiyaç kredisi gibi borçları tek bir bankanın uygun koşullarla sunmakta olduğu bir ihtiyaç kredisi ile birleştirerek, tek bir bankaya borçlanabilirsiniz. Bu sayede ay sonu geldiğinde, tek bir bankaya üstelik çok daha uygun faiz oranları ile borçlanarak ödeme yapabilirsiniz.

Kredi Kartı Borçlarınızı Ödemek

Kredi kartı borçlarının asgari ödeme tutarı iki ay arka arkaya ödenmediği zaman, kredi notunuzda ciddi bir düşüş görebilirsiniz. Bu tarz bir durumla karşılaştığınız vakit çekmek isteyeceğiniz bir banka kredisinde olumsuz yanıt alma ihtimaliniz oldukça yüksek. Kredi kartı borçlarını ödemek amacıyla çekilen kredi de bir ihtiyaç kredisidir. Fakat bu ihtiyaç kredisini banka, sizin yerinize borçlu olduğunuz bankaya ödüyor. Bunun en büyük avantajı; ihtiyaç kredilerinde vade sayısının 48 aya kadar çıkabilmesidir.

Ev İhtiyaçlarınız

Evinizin ihtiyaçları hiç bitmiyor mu ? Bazen evi yenilemek gerekmektedir zaman zamanda eşyaları... Bunlar için ihtiyacınız olan finansı, bankanızın sağladığı uygun faiz oranlarıyla karşılamanız mümkün. Artık bankaların sunmakta olduğu birbirinden avantajlı, ihtiyaç kredilerinden sizin için en ideal vade ve faiz oranlarından birini tercih edebilirsiniz. Gereken kredi koşullarını karşıladığınızda, tüm masraflarınızı fatura ve makbuz ile belgelemeniz yeterli.

Yüklü Bir Harcama Yapmak

Beklenmedik bir anda yüksek miktarda harcama yapmanız gerekebilir. Bankaların bu amaçla çeşitli ihtiyaç kredileri bulunmaktadır. 48 aya varan vade seçenekleriyle kolay bir şekilde ihtiyaç kredisi alabilirsiniz. Gereken koşulları sağlıyorsanız, hazırlanması gereken belgeler ile birlikte bankanıza başvuruda bulunabilir ve ihtiyaç kredisi alabilirsiniz.


Sık Sorulan Sorular

 • İhtiyaç Kredisi Nedir ?

  İhtiyaç kredisi, insanların en çok tercih ettiği kredidir. Bireysel veya tüketici kredisi olarak da adlandırılan bu kredi düşük tutarlı ve kısa vadeli ihtiyaçların karşılanması için verilen kredi türüdür.

 • Müraacat Şartları

  Bankaların kredi koşullarının en başında yaş koşulu vardır.. Ülkemizde kanunların bankalardan borç almak isteyen kişilerin reşit olmaları yani 18 yaşında veya daha büyük olmaları koşulu vardır. 18 yaş ve altındaki şahısların müracaatları mutlaka bankalar tarafından onay almaz. Ayrıca yine müracaat sahibinin aylık düzenli bir geliri olması gerekmektedir . Aylık geliri olmayan şahısların müracaatları bankalar tarafından onaylanmaz. Bu özelliklere sahip şahıslar müracaatta bulunma hakkına sahip olmasına karşın yine de bankanın bu müracaatı reddetme hakkı vardır. Yani her müracaatta bulunan kişi kredi kullanabilir denemez. Bunun için şahısın bankayı ikna etmesi gerekebilir. Bankalar bu konuda çok hassas olmakla birlikte parayı garanti altına almak ister.

 • Nasıl Müracaat Edilir ?

  Günümüzde internetten müracaat yapılabildiği gibi ayrıca SMS'le kredi müracaatı da yapılabilmektedir. Bankalara ait internet sitelerini inceleyerek bu konularda daha ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca aylık gelirinizi belirten bir belge ve kimliğiniz ile en yakın banka şubesine giderek hem konu ile alakalı detaylı bilgi alabilir hem de isterseniz müracaat formu doldurabilirsiniz. İhtiyaç kredisi müracaatları bankalar tarafından son derece kısa bir süre içinde cevaplanmaktadır.

 • En Fazla Alınabilen İhtiyaç Kredisi Tutarı Nedir ?

  Bankalar 50.000 TL'ye kadar ihtiyaç kredisi verebilmektedir ancak bankadan bankaya değiştiği için net bir rakam verilemez.

 • Vade Nedir ?

  Vade, borçlu olan şahısın belirli bir süre sonra ödemeyi yerine getireceği durumlarda yararlanacağı, sözleşmeyle veya kanunen belgelenmiş süredir.

 • Banka Sigorta Muameleleri Vergisi BSMV Nedir ?

  Banka ve Sigorta Muameleleri Vergisi’nin kısaltması olan bsmv, bankalar tarafından Gelir İdaresi Başkanlığına verilmek üzere komisyon,faiz ve ücret gelirleri üzerinden %5 oranında uygulanmaktadır.

 • Kaynak Kullanımını Destekleme Fonu KKDF Nedir ?

  12 Mayıs 1988 yılında TCMB bünyesinde yatırımların yönlendirilmesi amacıyla kurulan bir fondur. Bu fonun en büyük kaynağı bankaların tüzel ve gerçek şahıslara verdiği krediler üstünden KKDF oranları doğrultusunda uyguladığı kesintilerdir.